ویژگی های جدید Adobe InDesign CC 2017.1

ویژگی های جدید Adobe InDesign CC 2017.1

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

ادوبی ایندیزاین یا Adobe InDesign یک نرم افزار نشر رومیزی ساخت شرکت Adobe است. از این برنامه می توان برای طراحی پوستر، آگهی، بروشور، مجله، روزنامه، پایان نامه، کتاب و کتاب الکترونیک استفاده کرد. در زیر ویژگی های اضافه شده به هر نسخه با مشاهده می کنید.

محصولات آموزشی مرتبط با این مقاله :

– صفر تا صد آموزش InDesign

– محصولات مرتبط با آموزش گرافیک دو بعدی

ویژگی های جدید Adobe InDesign CC 2017.1

رابط کاربری مدرن

رابط کاربری مسطح و خطی، تمرکز بر روی پروژه را راحت تر می کند. آیکن های ابزارها و پنل ها به شکلی به روز شده اند که با Photoshop و Illustrator هماهنگی داشته و روند کار را شهودی می کنند. رابط کاربری را می توان به چهار صورت تیره، تیره متوسط، روشن متوسط و روشن، اختصاصی کرد.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

شروع سریع تر پروژه

شروع سریع پرینت، وب و پروژه های موبایل همراه  با دسترسی سریع به Preset و Adobe Stock Template. همگی از مسیر File > New.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

افزایش ثبات

مشکلات عمده کاربران در این نسخه برطرف شده و بهره وری و ثبات ارتقا یافته است.

ویژگی های جدید Adobe InDesign CC 2017

تعامل بهتر با Libraries

کنترل اسناد در وضعیت Read Only Creative Cloud Libraries. به شکلی که اعضای گروه تنها توانایی خواندن سند را داشته باشند. نه تغییر یا حذف.

پنل به روز شده Libraries

پیدا کردن سریع تر اسناد به کمک پنل CC Libraries بزرگ تر، جستجو بر اساس فیلتر Adobe Stock و آیکن هایی که شناسایی اسناد Adobe Stock را راحت تر می کنن. مشاهده طول و فرمت هر ویدئو در Libraries و لینک دادن به ویدئوهای مشاهده شده.

Adobe Stock Purchuse داخل برنامه

مشاهده Licence Adobe Stock مستقیما در InDesign از طریق پنل CC Libraries. مشاهده اسناد Unlicensed از طریق پنل Links.

UI مدرن و ارتقا یافته

مشاهده نوار ابزارها، پنل محتوا و پنجره ها با وضوح بیشتر نسبت به قبل (حتی در مانیتورهای HiDPI). افزایش اندازه و وضوح فونت ها و آیکن ها. افزایش قابلیت خواندن پنجره ها و دسته بندی بهتر پنل ها.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

عملکرد GPU و زوم متحرک

ارتقای عملکرد GPU (فقط برای سیستم عامل Mac) امکان رندر سریع تر هنگام زوم، بالا و پایین کردن صفحه و جستجو در صفحه بدون افت کیفیت را فراهم می آورد (حتی در مانیتورهای HiDPI). استفاده از امکان زوم متحرک برای زوم روی مرکز ناحیه مورد نظر با کلیک و نگه داشتن ماوس و یا چپ و راست بردن ماوس.

حفاظت شبکه مشترک

کار بر روی اسناد شبکه مشترک حتی در زمان عدم اتصال به شبکه.

استفاده از Adobe Portfolio جهت نمایش کار

ایجاد صفحات مخاطبین اختصاصی هنگام استفاده از Portfolio جهت نمایش لی اوت های ایندیزاین و ارتباط بهتر با بازدیدکننده ها.

و کلی امکانات بیشتر

طبقه بندی بر اساس عنوان و مقدار رنگ در پنل Swatches. تخصیص زبان برای خواننده های صفحه و غیره.

ویژگی های جدید AdobeInDesign CC 2015.2

قابلیت های جدید Creative Cloud Libraries

یافتن سریع تر محتوا از طریق جستجو در Libraries و Adobe Stock

ارتقای انتشار آنلاین (پیش نمایش)

انتشار و توزیع آنلاین اسناد و مشاهده آن ها بدون پلاگین. امکان انتشار آنلاین در حال حاضر در دسترس تمام زبان های InDesign قرار داشته و می توان لینک آن را از طریق وب سایت، توئیتر و ایمیل منتشر کرده و بازدید سند را مورد تحلیل قرار داد. اسناد ویرایش شده قابلیت انتشار روی URL قبلی را دارا هستند.

امکان لمس صفحه کار

ایجاد لی اوت با استفاده از امکان لمس صفحه کار بهینه شده برای Microsoft Surface یا هر دستگاه قابل لمس دیگر مبتنی بر ویندوز. استفاده از حرکات بصری برای ایجاد شکل، متن و غیره از جمله تصاویر Creative Cloud Libraries. امکان اتصال کیبورد یا انتقال سند به فضای کاری دیگر وجود دارد.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

سهولت استفاده از علامت ها

اعمال علامت روی کاراکترهای خاص مستقیما از منوی in-Context. داخل منوی Glyphs می تواند جستجو را بر اساس عنوان، مقدار GID یا Unicode یا هر کاراکتر خاص انجام داد.

یکپارچگی Adobe Capture CC

تبدیل عکس یا تصویر به سند قابل استفاده. با استفاده از آیپاد، آیفون یا موبایل های اندرویدی می توان رنگ یک تصویر را استخراج کرده یا یک شکل وکتور ایجاد کرد و از آن به عنوان لی اوت InDesign استفاده کرد.

Adobe Comp CC ارتقا یافته و پشتیبانی از آیفون

استفاده از Comp CC برای جستجوی لی اوت موجود در آیفون و آیپاد. اسناد موجود در Comp را می توان لینک کرد تا هنگام ویرایش در InDesign یا هر برنامه Creative Cloud دیگر، سریعا به روز رسانی شود.

و کلی امکانات دیگر

ویژگی های جدید Adobe InDesign CC 2015 

لینک اسناد برای به روز رسانی جمعی

اسناد Creative Cloud Libraries را هم اکنون می توان لینک کرد تا بعد از اعمال تغییرات، امکان به روز رسانی از طریق پروژه های InDesign، Illustrator یا Photoshop برای شما و اعضای گروه وجود داشته باشد.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

استفاده از Adobe Stock برای جستجوی سریع تصویر

امکان جستجو، license و مدیریت تصاویر و ویدئوهای رایگان از داخل ایندیزاین. انتخاب از بین ۴۰ میلیون سند، ذخیره انتخاب بر روی Creative Cloud Libraries و درگ کردن آن ها روی پروژه.

یکپارچگی Adobe Capture CC

ایجاد لی اوت برای چاپ، وب یا موبایل بر روی آیپاد. استفاده از اسناد خلاقانه بر روی Comp از Creative Cloud Libraries مشترک خود یا اعضای گروه و ارسال مستقیم لی اوت به InDesign. تمام متون، تصاویر و گرافیک ها زنده و قابل ویرایش می باشد.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

ارتقای Adobe Mercury Performance Systemtn

سرعت دو برابر بیشتر بزرگ نمایی و کوچک نمایی، بالا و پایین کردن صفحه با ماوس و تغییر صفحه در اسناد پیچیده. ترسیم مجدد و سریع Thumbnail ها هنگام ویرایش.

قرار دادن تصویر در جداول

امکان قرار دادن تصاویر در جدول ها با سرعت و سهولت. برای این کار می توان از Place Gun استفاده کرد یا تصاویر مورد نظر از Finder/Explorer یا Content Collector را درگ و دراپ نمود.

سایه گذاری پاراگراف

اضافه کردن سریع و ساده سایه به پاراگراف ها بدون عملکرد دستی. هنگام ویرایش متن، هایلایت ها به صورت خودکار تنظیم می شوند. به علاوه بر روی Offset و غیره هم کنترل وجود دارد.

انتشار آنلاین سند

انتشار آنلاین (پیش نمایش) امکان انتشار و توزیع اسناد به صورت آنلاین را فراهم می آورد. طوری که بدون نیاز به پلاگین می توان پیش نمایشی از سند را مشاهده کرد. این اسناد، دکمه، اسلایدشو، انیمیشن، صوت و ویدئو را نیز می تواند در بر گیرد.

ویژگی های جدید Adobe InDesign 

پیش فرض های بیشتر برای PDF

امکانات جدید در بخش خروجی به صورت PDF امکان انجام تنظیمات بیشتر را فراهم می آورد.

برای مشاهده مقاله کامل معرفی نرم افزار Adobe InDesign به این صفحه از سایت مراجعه کنید …

منابع: ویکی پدیا انگلیسی  ،  وبسایت Adobe ، آریا گستر   و

محصولات آموزشی مرتبط با این مقاله :

– صفر تا صد آموزش InDesign

– محصولات مرتبط با آموزش گرافیک دو بعدی

توجه : مطالب و مقالات وبسایت آریاگستر تماما توسط تیم تالیف و ترجمه سایت و با زحمت فراوان فراهم شده است . لذا تنها با ذکر منبع آریا گستر و لینک به همین صفحه انتشار این مطالب بلامانع است !

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *