آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

توی این آموزش، طراحی جنگل رویایی رو با Photoshop با هم می بینیم. برای این کار از تکنیک های ویرایش و ادغام تصاویر استفاده می کنیم. بیاین شروع کنیم!

با ” آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی ” با ما همراه باشید…

 • سطح سختی: متوسط
 • مدت آموزش: ۲۰ تا ۳۰ دقیقه
 • نرم افزار استفاده شده: Adobe Photoshop

فایل های تمرین- Project Files

دانلود فایل های استفاده شده در این دوره – Project Files

 1. ایجاد صحنه اصلی

گام اول

یک سند جدید به ابعاد ۲۰۰۰ در ۲۰۰۰ پیکسل با تنظیمات زیر درست می کنیم.

گام دوم

تصویر پله ها رو باز می کنیم. ابزار Polygonal Lasso رو بر می داریم و پله ها رو انتخاب کرده و اون رو روی بوم سفید با استفاده از ابزار Move درگ می کنیم و نیمه پایینی بوم قرار میدیم.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام سوم

بعضی نواحی اضافه روی تصویر وجود داره. برای حذف اون ها، یک لایه جدید در بالای لایه پله ها دست کرده و اون رو به صورت Clipping Mask تنظیم می کنیم. ابزار Clone رو بر می داریم و جزئیات ناخواسته رو پاک می کنیم.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام چهارم

وارد مسیر Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation میشیم. اون رو به صورت Clipping Mask تنظیم کرده و Saturation رو تا ۶۷- کاهش میدیم.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام پنجم

تصویر Forest 1 رو روی سند اصلی می کشیم. روی دومین آیکن از پایین پنل Layers کلیک می کنیم و تا یک ماسک اضافه بشه. یک قلموی نرم و گرد به رنگ مشکی بر می داریم و پله ها رو ظاهر می کنیم.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام ششم

یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم و جنگل رو یک مقدار تاریک تر می کنیم.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام هفتم

میریم سراغ پله ها و یک Curves Adjustment Layer بالای لایه Hue/Saturation Adjustment Layer درست می کنیم. روی این لایه ماسک، یک قلموی نرم و مشکی با Opacity پایین یعنی حدود ۱۵ تا ۳۰ درصد بر می داریم و نور رو ظاهر می کنیم. نتیجه رو در زیر می بینین.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

 

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام هشتم

یک Curves Adjustmet Layer دیگه درست می کنیم و نور پله رو یک بار دیگه کاهش میدیم. توی این لایه ماسک، شروع می کنیم به کشیدن روی پله های بالایی تا نور بیشتری از پس زمینه دریافت کنن.

آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی

گام نهم

یک لایه جدید اضافه می کنیم. Mode رو روی Overlay 100% قرار میدیم و گزینه Fill with Overlay-Neutral Color رو تیک می زنیم.

ابزار Dodge and Burn رو بر می داریم. Midtone Range و Exposure رو حدود ۱۵ تا ۲۰ درص قرار میدیم. سایه پله های پایین رو می کشیم. نتیجه رو در Normal Mode و Overlay Mode مشاهده می کنین.

 

 1. تکمیل پس زمینه جنگل

گام اول

تصویر Forest 2 رو روی سند اصلی میاریم و یک ماسک بهش اضافه می کنیم. یک قلموی نرم و مشکی بر می داریم و نیمه پایین هر دو طرف رو به علاوه آبگیر مه آلود وسط رو حذف می کنیم.

گام دوم

یک Hue/Saturation Adjustment Layer اضافه کرده و Saturation رو کاملا کم می کنیم.

گام سوم

تصویر Forest 3 رو روی بوم میاریم. پس زمینه دور مه آلود رو طوری تنظیم می کنیم که در وسط قرار بگیره. از یک لایه ماسک استفاده کرده و فقط مه رو باقی میزایم.

گام چهارم

یک Hue/Saturation Adjustment Layer درست می کنیم و Saturation رو میزاریم روی ۱۰۰-.

گام پنجم

یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم و این بخش از جنگل رو یک مقدار تاریک تر می کنیم.

 1. وارد کردن آبشار

گام اول

تصویر آبشار رو در بخش پایینی صحنه قرار میدیم و وارد مسیر Edit > Transform > Flip Horizontal میشیم. از یک لایه ماسک برای حذف بخش بالایی تصویر استفاده می کنیم و فقط آبشار و صخره های پایین تصویر رو باقی میزاریم.

گام دوم

یک Hue/Saturation Adjustment Layer اضافه کرده و آبشار و صخره ها رو Desaturate می کنیم.

گام سوم

یک Curves Adjustment Layer درست کرده و نور آبشار رو کاهش میدیم.

گام چهارم

یک لایه جدید درست می کنیم. Mode رو روی Overlay 100% قرار میدیم و گزینه آخر رو تیک می زنیم. از ابزار Burn برای تیره کردن صخره ها استفاده می کنیم.

 1. اضافه کردن پرنده

گام اول

تصویر پرنده رو از پس زمینه جدا می کنیم و اون رو به بخش بالایی و وسط صحنه اصلی اضافه می کنیم. با استفاده از ابزار Free Transform، اندازه اون رو کوچک تر می کنیم.

گام دوم

یک Hue/Saturation Adjustment Layer درست کرده و پرنده رو Desaturate می کنیم.

گام سوم

یک Curves Adjustment Layer درست کرده و Visibility یا قابلیت رویت پرنده رو طوری کاهش میدیم که توی پس زمینه مه آلود محو بشه.

 1. روتوش طاق سنگی

گام اول

طاق سنگی رو از تصویر اصلی جدا کرده و بالای پله ها قرار میدیم. از یک ماسک برای پاک کردن بخش پایینی و ادغام اون با تصویر اصلی، استفاده می کنیم.

گام دوم

یک Hue/Saturation Adjustment Layer درست کرده و Saturation رو تا حداقل کم می کنیم.

گام سوم

یک Curves Adjustment Layer درست کرده و نور طاق سنگی رو کاهش میدیم. روی یک لایه ماسک، از یک قلموی نرم و مشکی برای حذف یا کاهش افکت تیرگی روی نواحی که خیلی تیره هستن، استفاده می کنیم.

گام چهارم

یک Curves Adjustment Layer دیگه درست می کنیم و نور بیشتری رو به لبه های طاق سنگی اضافه می کنیم.

گام پنجم

یک لایه جدید درست می کنیم. Mode رو میزاریم روی Overlay 100% و گزینه آخر رو تیک می زنیم. ابزار Dodge رو بر می داریم و نور بیشتری رو به لبه ها اضافه می کنیم. از ابزار Brun هم برای تشدید سایه و جزئیات داخل طاق استفاده می کنیم.

 1. اضافه کردن فانوس

گام اول

تصویر فانوس رو از عکس اصلی جدا کرده و بالای پله ها قرار میدیم.

گام دوم

فانوس باید محوتر بشه تا با پس زمینه مه آلود هماهنگی داشته باشه. یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم و کنتراست لامپ رو کاهش میدیم.

گام سوم

یک لایه جدید در زیر لایه فانوس درست می کنیم. Mode رو روی Overlay 100% قرار میدیم و گزینه آخر رو تیک می زنیم. از ابزار Burn برای کشیدن سایه لامپ روی پله ها استفاده می کنیم.

 1. آخرین اصلاحات

گام اول

یک Channel Mixer Adjustment Layer در بالای لایه ها درست می کنیم و تنظیمات Red رو به شکل زیر انجام میدیم.

گام دوم

یک Color Fill Layer درست می کنیم و کد رنگی #۲۱۰۳۱e رو برای Color در نظر می گیریم. Layer Mode رو هم میزاریم روی Exclusion 100%.

گام سوم

یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم . کنتراست لبه ها و کناره ها رو تشدید می کنیم. بعد هم شروع می کنیم به کشیدن اطراف بخش ورودی و جنگل مه آلود تا تحت تاثیر این Adjustment Layer، تاریک نشن.

 1. کشیدن نور

گام اول

برای کشیدن نور بیشتر لامپ، یک لایه جدید در بالای تمام لایه ها درست می کنیم و با یک قلموی نرم با کد رنگی #۲۱۰۴۰۲ شروع می کنیم به کشیدن روی لامپ و ناحیه دور اون. Mode رو هم میزاریم روی Linear Dodge 100%.

گام دوم

برای هایلایت نور بیشتر لامپ، پله ها و جزئیات روی زمین و لبه های طاق سنگی، یک لایه جدید درست می کنیم و با یک قلموی نرم با کد رنگی #d7a650 شروع می کنیم به کشیدن. Mode رو هم میزاریم روی Overlay 100%.

گام سوم

یک لایه جدید درست می کنیم. با یک قلموی نرم با کد رنگی #ee9463، هایلایت داخل لامپ رو تشدید می کنیم. Mode رو هم میزاریم روی Hard Light 100%.

نتیجه

امیدواریم ” آموزش Photoshop : طراحی جنگل رویایی ”  برای شما مفید بوده باشد…

توصیه می کنم دوره های جامع فارسی مرتبط با این موضوع آریاگستر رو مشاهده کنید:

– صفر تا صد آموزش فتوشاپ

– صفر تا صد آموزش  فتوشاپ در عکاسی

 جادوی فتوشاپ پک ۱

 جادوی فتوشاپ پک ۲

– صفر تا صد آموزش دیجیتال پینتینگ – پک ۱

– صفر تا صد آموزش دیجیتال پینتینگ – پک ۲

توجه : مطالب و مقالات وبسایت آریاگستر تماما توسط تیم تالیف و ترجمه سایت و با زحمت فراوان فراهم شده است . لذا تنها با ذکر منبع آریا گستر و لینک به همین صفحه انتشار این مطالب بلامانع است !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code