آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

توی این آموزش، ویرایش تصویر شهاب سنگ رو با Photoshop با هم می بینیم. برای این کار از تکنیک های ویرایش تصویر هم کمک می گیریم. بیاین شروع کنیم!

با ” آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ ” با ما همراه باشید…

  • سطح سختی: متوسط
  • مدت آموزش: ۲۰ تا ۳۰ دقیقه
  • نرم افزار استفاده شده: Adobe Photoshop

فایل های تمرین- Project Files

دانلود فایل های استفاده شده در این دوره – Project Files

  1. ایجاد سند جدید

گام اول

یک سند جدید به ابعاد ۲۰۰۰ در ۱۳۳۳ پیکسل درست می کنیم و تنظیمات زیر رو روی اون اعمال می کنیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام دوم

تصویر آسمان رو باز می کنیم. با استفاده از ابزار Rectangular Marquee، خود آسمان رو انتخاب کرده و بعد هم اون رو با ابزار Move به بوم اضافه می کنیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام سوم

وارد مسیر Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation میشیم و Saturation رو میزاریم روی ۱۰۰-.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام چهارم

یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم و نور بیشتری رو به بالای سمت چپ آسمان یعنی جایی که منبع اصلی نور در اونجا قرار داره، اضافه می کنیم. یک لایه ماسک درست می کنیم. ابزار Brush رو بر می داریم و افکت بخش پایینی رو کاهش میدیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام پنجم

ساختمان ها رو بریده و به سند اضافه می کنیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام ششم

ابزار Lasso رو بر می داریم و ساختمان بالای سمت راست رو انتخاب کرده و اون رو روی یک لایه جدید Paste می کنیم. وارد مسیر Edit > Transform > Flip Horizontal میشیم. اون رو به بالای سمت راست برده و یک مقدار کوچک تر می کنیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام هفتم

همون طور که توی تصویر زیر می بینین، ساختمان گوشه بالای سمت راست بوم رو در بالای سمت چپ هم کپی می کنیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

گام هشتم

ساختمان ها از آسمان تیره تر به نظر میان. یک لایه جدید به صورت Clipping Mask برای هر لایه درست می کنیم. Mode رو روی Overlay و Opacity رو روی ۱۰۰ درصد قرار میدیم و گزینه پایین کادر رو هم تیک می زنیم.

آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ

ابزار Dodge رو بر می داریم. Highlight Range و Exposure رو حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد قرار میدیم. ابزار Brush رو بر می داریم. Midtone Range رو هم انتخاب می کنیم و به این ترتیب، جزئیات بیشتری به ساختمان اضافه می کنیم. می تونین تفاوت Normal Mode و Overlay Mode رو توی تصویر زیر مشاهده کنین.

گام نهم

تمام لایه های ساختمان و Dodge/Burn رو انتخاب می کنیم. Ctrl+G رو می زنیم و اون ها رو با هم گروه می کنیم. Blending Mode رو روی Normal و Opacity رو روی ۱۰۰ درصد قرار میدیم. یک Hue/Saturation Adjustment Layer به گروه اضافه می کنیم. Cyans رو میزاریم روی -۵۱.

گام دهم

یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم و ساختمان ها رو یک مقدار روشن تر می کنیم. توی یک لایه ماسک، یک قلموی نرم به رنگ مشکی بر می داریم و زوایای ساختمان ها رو پاک می کنیم.

گام یازدهم

یک Levels Adjustment Layer درست می کنیم و کنتراست تیره زوایای ساختمان ها رو کاهش میدیم. روی بقیه قسمت های ساختمان ها هم می کشیم تا تحت تاثیر این Adjustment Layer قرار نگیرن.

گام دوازدهم

یک لایه جدید درست می کنیم. یک قلموی نرم به رنگ سفید بر می داریم و شروع می کنیم به کشیدن روی قسمت بالایی ساختمان تا این نواحی روشن تر بشن. Mode این لایه رو روی Soft Light و Opacity رو روی ۱۰۰ درصد قرار میدیم.

  1. اضافه کردن سنگ ها

گام اول

تصویر مربوط به سنگ ها رو باز می کنیم. اون رو در وسط قرار میدیم. با استفاده از ابزار Transform، اون رو به شکل و اندازه مورد نظر در میاریم.

این لایه رو Duplicate می کنیم و بخش روشن تر سنگ رو به سمت نور می چرخونیم. برای اینکه به نتیجه دلخواه برسیم، از میانبر Ctrl+T و Warp Mode استفاده می کنیم.

گام دوم

با استفاده از یک لایه ماسک، سنگ رو به خوبی ادغام می کنیم.

گام سوم

چند تا سنگ دیگه هم به صحنه اضافه می کنیم. با استفاده از ابزار Warp، اون ها رو به شکل دلخواه در میاریم.

گام چهارم

سنگ های بیشتری رو اضافه می کنیم و اندازه اون ها رو با Ctrl+T و Warp Mode تغییر میدیم. سنگ های بزرگ تر رو لبه بوم قرار میدیم. توی هر لایه، مسیر Filter > Motion Blur رو دنبال می کنیم و تنظیمات مشابه زیر رو اعمال می کنیم. تنظیمات بسته به اندازه و فاصله سنگ ها می تونه فرق داشته باشه.

گام پنجم

یک گروه برای تمام لایه های مربوط به سنگ ها درست می کنیم. بعد هم یک Hue/Saturation Adjustment Layer داخل گروه درست می کنیم. مقدار Saturation رو کاهش میدیم.

گام ششم

یک Curves Adjustment Layer درست می کنیم و سنگ ها رو روشن تر می کنیم. یک لایه ماسک درست می کنیم و از یک قلموی نرم به رنگ مشکی، برای پاک کردن سایه کناری سنگ ها استفاده می کنیم.

 

  1. اضافه کردن صاعقه

گام اول

تصویر Lighting 1 رو باز می کنیم. با استفاده از ابزار Magic Wand، صاعقه رو انتخاب کرده و اون رو به محلی که می بینین اضافه می کنیم. با استفاده از ابزار Ctrl+T، پرسپکتیو اون رو تغییر میدیم تا با تصویر هماهنگی پیدا کنه.

گام دوم

دو قسمتی که می بینین رو انتخاب کرده و به سند اصلی اضافه می کنیم.

گام سوم

یک گروه برای لایه های مربوط به صاعقه درست می کنیم. یک Hue/Saturation Adjustment Layer درست می کنیم و رنگ افکت رو Desaturate می کنیم.

گام چهارم

تصویر Lighting 2 رو باز می کنیم. ابزار Lasso رو بر می داریم و قسمتی که می بینین رو انتخاب و به سند اصلی اضافه می کنیم. باز هم از Ctrl+T برای هماهنگ کردن اون با تصویر اصلی استفاده می کنیم.

Mode رو روی Screen و Opacity رو روی ۱۰۰ درصد قرار میدیم. از یک لایه ماسک برای حذف لبه ها استفاده می کنیم.

گام پنجم

قسمت های دیگه ای از صاعقه رو به تصویر اصلی اضافه می کنیم و اون ها رو به هم وصل می کنیم.

گام ششم

یک گروه برای این صاعقه ها درست می کنیم. Mode گروه رو روی Screen و Opacity رو روی ۱۰۰ درصد قرار میدیم. یک Hue/Saturation Adjustment Layer درست می کنیم و Saturation رو روی ۱۰۰- قرار میدیم.

گام هفتم

یک Levels Adjustment Layer درست می کنیم و لبه های سفید رو به صورت کامل حذف می کنیم.

  1. کشیدن نور و ذرات

گام اول

یک لایه جدید بالای تمام لایه ها درست می کنیم. از یک قلموی نرم و سفید برای کشیدن وسط سنگ استفاده می کنیم.

گام دوم

یک لایه جدید درست می کنیم. Mode رو روی Overlay و Opacity رو روی ۱۰۰ درصد قرار میدیم. یک قلموی نرم و سفید بر می می داریم و Opacity رو میزاریم روی ۵۰ درصد و شروع می کنیم به کشیدن در محلی که می بینین.

گام سوم

یک لایه جدید درست می کنیم و رنگ مشکی رو برای پیش زمینه در نظر می گیریم. F5 رو فشار میدیم و تنظیمات قلمو رو به شکلی که می بینین، در میاریم.

  1. آخرین اصلاحات

گام اول

یک Curves Adjustment Layer در بالای تمام لایه ها درست می کنیم و نور رو کاهش میدیم. توی این لایه ماسک، یک قلموی نرم و مشکی بر می داریم و بین ساختمان ها رو روشن می کنیم.

گام دوم

یک Curves Adjustment Layer دیگه درست می کنیم و نور بیشتری رو به این قسمت اضافه می کنیم. بقیه صحنه باید دست نخورده باقی بمونه.

گام سوم

یک Color Balance Adjustment Layer اضافه می کنیم و افکت رو تکمیل می کنیم.

نتیجه

 

امیدواریم ” آموزش Photoshop : ویرایش تصویر شهاب سنگ ”  برای شما مفید بوده باشد…

توصیه می کنم دوره های جامع فارسی مرتبط با این موضوع آریاگستر رو مشاهده کنید:

– صفر تا صد آموزش فتوشاپ

– صفر تا صد آموزش  فتوشاپ در عکاسی

 جادوی فتوشاپ پک ۱

 جادوی فتوشاپ پک ۲

– صفر تا صد آموزش دیجیتال پینتینگ – پک ۱

– صفر تا صد آموزش دیجیتال پینتینگ – پک ۲

توجه : مطالب و مقالات وبسایت آریاگستر تماما توسط تیم تالیف و ترجمه سایت و با زحمت فراوان فراهم شده است . لذا تنها با ذکر منبع آریا گستر و لینک به همین صفحه انتشار این مطالب بلامانع است !

0نظرات
دیدگاه خود را بنویسید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *